LPP szyje kolejne wzrosty

Dystrybutorowi odzieży nie przeszkadzają niedziele bez handlu. Chwali się rozwojem e-sklepu.

Właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay pokazuje coraz bardziej odchudzoną sieć sklepów w Polsce — na koniec pierwszego kwartału tego roku liczyła nad Wisłą 977 placówek, a liczba ta ma dalej się zmniejszać.

— Jeszcze w drugim kwartale 2017 r. było ich 1013. Cały czas reorganizujemy sieć — zamykamy mniejsze i mniej rentowne salony, a skupiamy się na otwarciach większych, ładniejszych i bardziej nowoczesnych. W pierwszym kwartale tego roku powierzchnia w Polsce urosła o 5,4 proc., a łącznie we wszystkich krajach — o 9,5 proc. — mówi Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP.

Grupa chwali się wzrostem o 9,2 proc. sprzedaży LFL (sprzedaży porównywalnej). Dynamikę obciążał tylko niższy obrót Mohito. W tym czasie sprzedaż internetowa zyskała prawie 131 proc.

— To wyniki pokazujące bardzo dobry odbiór nowych kolekcji. Co jakiś czas może przydarzyć się coś mniej trafionego, jak stało się w przypadku Mohito, ale zostało to skompensowane przez inne marki — dodaje wiceprezes LPP.

Podkreśla, że rok temu spółka skoncentrowała się na odzyskaniu rynku i wzroście sprzedaży, a w tym dokłada do tego pracę nad marżą i kosztami. Po pierwszym kwartale chwali się niższymi kosztami najmu dzięki renegocjacjom czynszów w Rosji i zamknięciu mniej korzystnych lokalizacji. Zdaniem Przemysława Lutkiewicza niedziele bez handlu spółce nie doskwierają, przynajmniej na razie.

— Rośnie nam sprzedaż internetowa, a pomimo wprowadzenia niedziel bez handlu już w marcu, wyniki pierwszego kwartału wyglądają tak, jak wyglądają — mówi wiceszef LPP. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu