Ludowy Bank Chin zawęża krąg odbiorców nowych środków finansowych

opublikowano: 24-04-2019, 06:33

Ludowy Bank Chin (PBOC) zaoferował w środę 267,4 mld juanów (39,8 mld USD) ukierunkowanych pożyczek średnioterminowych. To krok mający na celu przekazanie nowych środków niektórym pożyczkodawcom, unikając jednocześnie szerokiego złagodzenia polityki monetarnej.

Jednoroczne fundusze są oprocentowane są na poziomie 3,15 proc. czyli takim samym co debiutująca w styczniu operacja TMLF i mniej niż 3,3 proc. jaka to opłata ma miejsce przy standardowym finansowaniu MLF.

Siedziba Ludowego Banku Chin (PBOC)
Zobacz więcej

Siedziba Ludowego Banku Chin (PBOC) fot. Bloomberg

Zastrzyk środków sygnalizuje wybiórcze i mocno skoncentrowane podejście do zarządzania płynnością, przy czym PBOC stara się utrzymać pieniądze w systemie finansowym, powstrzymując jednocześnie oczekiwania rynku na silniejsze złagodzenie

Po części jest to wynikiem odbudowującej się chińskiej gospodarki dzięki wcześniejszym bodźcom, które doprowadziły do silniejszego niż oczekiwano wzrostu marcowych danych kredytowych i wyższej dynamiki wzrostu PKB w ostatnim kwartale.

Ton PBOC uległ zmianie, co oznacza, że tempo i skala łagodzenia będą się zmniejszać. Bank centralny pozostanie w trybie oczekiwania i obserwowania – ocenia Lu Ting, szef chińskich ekonomistów w Nomura International z Hongkongu.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy