Lufthansa może kupić Alitalię, ale zrestrukturyzowaną

opublikowano: 11-01-2018, 15:56
aktualizacja: 11-01-2018, 15:57

Szef Lufthansy Carsten Spohr poinformował w liście, że niemiecki przewoźnik mógłby kupić włoską Alitalii tylko po znaczącej restrukturyzacji, donosi Reuters.

W liście do włoskiego ministra transportu Spohr docenił dotyczasowe działania naprawcze we włoskej spółce. Podkreślił jednak, że Alitalia ma jeszcze dużo do zrobienia zanim będzie w sytuacji kiedy Lufthansa byłaby nią zainteresowana. Dał do zrozumienia, że włoski przewoźnik lotniczy wciąż jest zbyt duży jeśli chodzi o zatrudnienie jak i flotę samolotów.

Samoloty linii Alitalia
fot. Bloomberg

W ubiegłym roku Alitalia, która przez 70 lat działalności osiągnęła zysk tylko kilkakrotnie, znalazła się pod specjalnym zarządem po tym jak jej pracownicy odrzucili plan zwolnień i redukcji wynagrodzeń. Zainteresowanie włoskim przewoźnikiem zgłosili Lufthansa, brytyjska tania linia easyJet i amerykański fundusz private equity Cerberus. W listopadzie Reuters dowiedział się nieoficjalnie, że Lufthansa oferowała 240 mln EUR za przejęcie większej części floty Alitalii i połowy personelu latającego.  

Spohr zadeklarował w liście do włoskiego ministra transportu, że jego spółka jest gotowa uczestniczyć w przygotowaniu planu restrukturyzacji. Nie zamierza jednak odgrywać głównej roli w jego realizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane