Luksusowa nieruchomość - inwestycyjna alternatywa na 2021

  • Materiał partnera
opublikowano: 13-01-2021, 10:37
aktualizacja: wczoraj, 15-01-2021, 13:34

Czy luksusowe apartamenty będą wciąż pierwszym wyborem inwestorów i obszarem ograniczonego ryzyka? Wszystko na to wskazuje - pisze Clemens Lehr, ZŁOTA 44.

Oprocentowanie depozytów jest zdecydowanie niższe niż inflacja, która już jest najwyższa w UE. Do tego dochodzą prognozy zapowiadające osłabienie złotego. Zamożni Polacy zaczęli poszukiwać alternatywy dla kont bankowych (koszty ich utrzymania także rosną) czy lokat. Doskonałą alternatywą dla lokowania gotówki w bankach jest inwestycja w luksusową nieruchomość, która w 2021 roku będzie jednym z pierwszych wyborów dla inwestorów. Inwestycja w ten segment obliczona jest na długofalowe zyski i pozwala zabezpieczyć część kapitału. Obserwacja światowych rynków w tym segmencie pozwala przypuszczać, że po zamknięciu sprzedaży np. ZŁOTEJ 44 wartość jej apartamentów z rynku wtórnego poszybuje w górę. Inwestorzy wiedzą, że wyprodukowanie nieruchomości w segmencie luksusowym zajmie kilka lat, a wówczas ceny apartamentów będą znacznie wyższe. Kurcząca się podaż sprawia, że 2021 rok może okazać się ostatnim, aby zainwestować w naprawdę topowe, luksusowe apartamenty na rynku pierwotnym w ZŁOTEJ 44 i cieszyć się niskim ryzykiem oraz satysfakcjonującym zwrotem z inwestycji. To dobry moment, aby nabyć nieruchomość właśnie teraz, gdy jej cena uwzględnia koszty materiałów sprzed kilku lat, a zarazem utrzymuje najwyższą jakość surowców.

Zdaniem ekspertów, ale także inwestorów, luksusowy apartament jest tym aktywem, które nie będzie traciło na wartości w najbliższych latach. JLL, firma specjalizująca się w wieloaspektowych analizach rynku nieruchomości, przeanalizowała ceny luksusowych apartamentów w Warszawie w oparciu o metodologię indeksu Case-Shiller. Sprawdzono zmiany w wartości apartamentów, porównując ceny transakcyjne osiągane przez wybrane lokale na rynku wtórnym, z ceną zakupu apartamentu na rynku pierwotnym począwszy od 2009 roku. Analiza pokazała, że wartość nieruchomości luksusowych rosła w ostatnich latach przeciętnie o 6,2% rocznie, a czasem wzrost ten przekraczał nawet 10% rocznie.

Clemens Lehr, ZŁOTA 44
Clemens Lehr, ZŁOTA 44

W 2020 roku zauważalny był dynamiczny wzrost zainteresowania dużymi apartamentami. Średnia powierzchnia sprzedanych apartamentów w ZŁOTEJ 44 wyniosła około 150 mkw. (dla porównania w 2019 roku średnia wyniosła 117 mkw.), a w 2021 roku przewidujemy, że zainteresowanie dużymi apartamentami będzie jeszcze większe. Duże, przestronne apartamenty wypełniają potrzeby mieszkańców, oferując najwyższy standard życia. Przestronne pomieszczenia pozwalają komfortowo pracować z domowego biura, uczyć się zdalnie czy spędzać czas z rodziną.

Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną to najsilniejsze trendy na 2021 rok. Nieruchomość może uchodzić za w pełni luksusową, jeżeli posiada m.in. basen, profesjonalnie wyposażoną siłownię. Jakość życia, dbałość o komfort mieszkańców to nowa definicja luksusu. Liczne, niespotykane w skali Europy udogodnienia, dostępne są w ZŁOTEJ 44 na przestrzeni 1800 mkw. piętra wspólnego. To właśnie możliwość korzystania z basenu (o imponującej długości 25 m), siłowni, sauny, sali fitness czy SPA często determinuje decyzję o inwestycji w luksus.

W nadchodzących latach przedsiębiorcy będą prowadzić swoje biznesy bardzo dynamicznie. Kontakty i networking są niezwykle istotne w sprawnym i efektywnym zarządzaniu firmami. Obecnie bardzo zamożni przedsiębiorcy często posiadają kilka domów i apartamentów, nie tylko w Polsce. Topowa lokalizacja w stolicy np. ZŁOTEJ 44 to możliwość korzystania z infrastruktury: lotnisko międzynarodowe czy obsługujące samoloty prywatne oraz dworzec kolejowy znajdują się w niedalekim sąsiedztwie i są świetnie skomunikowane z apartamentowcem. Mieszkańcy ZŁOTEJ 44 jako społeczność Club 44 mają możliwość pozyskania kontaktów, wzięcia udziału w ekskluzywnych przedsięwzięciach organizowanych specjalnie dla nich, co sprzyja networkingowi i wpływa na rozwój biznesu. Na uwagę rodzin z dziećmi zasługuje też szeroka oferta najlepszych w Polsce szkół i uczelni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane