Maersk widzi problemy w łańcuchu dostaw i zwiększa prognozowane zyski

Jakub Sławiński, Reuters
opublikowano: 02-08-2022, 11:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Maersk po raz drugi w tym roku podnosi prognozę swoich zysków na 2022 - informuje Reuters. Spowodowane jest to zatłoczonymi globalnymi łańcuchami dostaw, które utrzymują wyższe stawki frachtowe dłużej niż pierwotnie zakładano.

fot. Carsten Snejbjerg/Bloomberg

Duński konglomerat prowadzący m.in. działalność w zakresie transportu oczekuje, że zysk bazowy przed odsetkami, opodatkowaniem, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) wyniesie około 37 mld USD. Dotychczas spodziewano się zysku rzędu 30 mld USD.

Zmiana podyktowana jest utrzymującymi się nieustannie, wyższymi niż zwykle stawkami frachtowymi, które z kolei są wynikową dużej presji i obciążenia globalnego łańcucha dostaw.

Maersk, jeden z największych na świecie przewoźników kontenerowych z udziałem w rynku wynoszącym około 17 proc., powiedział w czerwcu, że koszt wysyłki towarów prawdopodobnie nie spadnie w najbliższym czasie z powodu szeregu presji inflacyjnych - pisze agencja Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane