Mazowsze: 30 mln zł dla eksporterów

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 08-01-2017, 22:00

Mali i średni gracze z regionu będą mogli powalczyć o granty na promocję swoich produktów za granicą.

Udział przedsiębiorców w zagranicznych targach i misjach gospodarczych to szansa na zdobycie nowych rynków i pozyskanie klientów. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłosiła konkurs o dotacje z działania 3.2. Regionalnego Programu Operacyjnego („Internacjonalizacja MSP”), które wspiera ten obszar.

Do podziału między beneficjentów jest aż 30 mln zł. O wsparcie unijne mogą się ubiegać grupy firm MSP (co najmniej trzy) działające w tym samym sektorze lub pokrewnych. Dodatkowo w skład zespołu mogą wchodzić m.in. instytucje naukowe, samorządy lub organizacje pozarządowe. Przedstawiciele biznesu mogą sięgnąć po unijną kasę na udział w misjach gospodarczych, wizytach studyjnych, krajowych i zagranicznych wydarzeniach targowo-wystawienniczych.

— Wszystko po to, aby zdobywać nowe doświadczenia i kontakty biznesowe, a w efekcie nawiązywać zagraniczne kontrakty handlowe i zwiększać przychody z eksportu — podkreśla Mariusz Frankowski, dyrektor MJWPU. Zwraca też uwagę, że jedna firma może liczyć nawet na 350 tys. zł wsparcia. Dofinansowanie przedsięwzięciamoże wynieść do 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Co ważne, wnioski można składać do 3 marca, a projekt trzeba zrealizować do 30 września 2019 r.

— Strategia firm musi uwzględniać perspektywę przynajmniej trzech lat i zakładać minimum trzy wspólne przedsięwzięcia. Trzeba więc dobrze zastanowić się nad wyborem partnerów, produktów, rynków, a także źródeł finansowania wspólnych działań — zaznacza Mariusz Frankowski. To już drugi konkurs dotyczący umiędzynarodowienia mazowieckiego biznesu. W pierwszym naborze firmy MSP złożyły 265 wniosków na ponad 73 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Mazowsze: 30 mln zł dla eksporterów