mBank radzi brać, co daje Sołowow

MCW
opublikowano: 06-12-2017, 22:00

Analitycy Domu Maklerskiego mBank nie zmienili rekomendacji „trzymaj” dla walorów Synthosu, ale podnieśli cenę docelową o 11 groszy, do 4,73 zł za akcję.

Michał Sołowow
Zobacz więcej

Michał Sołowow Fot. Marek Wiśniewski

 Ich zdaniem, wysoka baza wyników oraz pogarszające się otoczenie w segmencie kauczuków i produktów styrenowych poskutkują spadkiem przez wszystkie kwartały 2018 r. skorygowanej EBITDA o co najmniej 29 proc. r/r. Biorąc pod uwagę gorsze rezultaty i ambitny program inwestycyjny, Synthos, ich zdaniem, w 2018 r. jest w stanie wypłacić jedynie 0,12 zł dywidendy na akcje. Do podniesienia wyceny spółki skłoniły jednak analityków wysokie przepływy gotówki w trzecim kwartale oraz przesunięcie części inwestycji. Analitycy wskazują na wezwanie ogłoszone przez Michała Sołowowa po cenie 4,78 zł za akcję jako na dobrą okazję na wyjście z inwestycji. Zauważają również, że cena z dwóch poprzednich wezwań ogłaszanych przez Michała Sołowowa nie została podniesiona, ale były to spółki w dużo gorszej kondycji niż wypłacający hojne dywidendy Synthos. Zapisy na sprzedaż akcji w ramach wezwania trwają do 18 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu