MCI: wyrok Sądu Najwyższego w sprawie odszkodowania za JTT

  • DI
opublikowano: 25-11-2021, 20:46

MCI Capital Alternatywna Spółka Inwestycyjna (MCI) poinformowała, że 25 listopada 2021 roku Sąd Najwyższy ogłosił wyrok w sprawie z powództwa przeciwko Skarbowi Państwa - Naczelnikowi Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu.

Przedmiotem sprawy było rozpoznanie skargi kasacyjnej spółki od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z września 2018 roku w części oddalającej powództwo spółki, tj. co do kwoty 26.631.829,00 zł wraz z odsetkami ustawowymi a także skargi kasacyjnej pozwanego Skarbu Państwa - Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu.

MCI Informuje, że Sąd Najwyższy w wyroku oddalił obie skargi kasacyjne. Tym samym został utrzymany w mocy wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z 18 września 2018 roku, zasądzający na rzecz spółki odszkodowanie od Skarbu Państwa z tytułu szkody polegającej na utracie wartości akcji spółki JTT Computer S.A. we Wrocławiu w kwocie 2,19 mln zł z ustawowymi odsetkami od dnia 8 czerwca 2006 roku do dnia zapłaty i oddalający powództwo ponad tę kwotę.

MCI był akcjonariuszem JTT Computer, który pod koniec lat 90. ubiegłego wieku wyprodukowane przez siebie komputery eksportował na Słowację. Następnie były one importowane z 0-procentową stawką VAT do kraju na potrzeby szkół. Fiskus uznał taki zabieg za obchodzenie prawa. Jego decyzje okazały się bezprawne ale JTT nie udało się już uratować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane