Medinice skoczyło po pierwszej umowie

opublikowano: 23-01-2020, 22:00

Spółka z NewConnect sprzedała do Indii licencję na elektroniczną opaskę uciskową. Kurs wzrósł o jedną czwartą.

360 tys. USD, czyli około 1,4 mln zł w pięciu rocznych transzach plus tantiemy ze sprzedaży — to wartość umowy podpisanej przez opracowującą technologie medyczne z zakresu kardiologii i kardiochirurgii spółkę Medinice z NewConnect. Umowę podpisano z dystrybutorem, który uzyskał wyłączność na rynku indyjskim na sprzedaż rozwiązania PacePress. To opracowanaprzez spółkę opaska uciskowa, która ma minimalizować ryzyko powikłań i poprawiać komfort pacjentów po wszczepieniu urządzeń elektrofizjologicznych. Kontrakt z indyjskim dystrybutorem jest pierwszą komercjalizacją produktu w historii Medinice — ale spółka zapewnia, że to tylko początek.

— Obserwujemy duże zainteresowanie tym produktem, dlatego dążymy do tego, aby w tym roku sprzedać licencję przynajmniej na jeszcze jednym dużym rynku. — mówi Sanjeev Choudhary, prezes i największy akcjonariusz Medinice, cytowany w komunikacie spółki.

Po komunikacie o sprzedaży licencji na opaskę uciskową kurs Medinice na NewConnect skoczył o 25 proc., do najwyższego poziomu od września ubiegłego roku. Medinice zadebiutowało na NewConnect jesienią 2018 r. Do tej pory notowało śladowe przychody — w trakcie trzech kwartałów ubiegłego roku było to 68 tys. zł przy ponad 1 mln zł straty operacyjnej. Tak jednak miało być — przedstawiciele spółki zapowiadali, że przychody pojawią się dopiero wraz z komercjalizacją rozwiązań. PacePress jest pierwszy, ale bardziej zaawansowane rozwiązania są opracowywane i mają być komercjalizowanew kolejnych latach.

— Z optymizmem patrzymy na rozwój naszych pozostałych kluczowych projektów — ich potencjał komercyjny jest nieporównywalnie większy w stosunku do PacePress — uważa Sanjeev Choudhary.

Spółka pracuje jeszcze m.in. nad urządzeniem do wykonywania małoinwazyjnych zabiegów krioablacji, czyli dezaktywowania za pomocą niskiej temperatury obszarów serca odpowiedzialnych za powstawanie arytmii. W portfelu ma kilkanaście projektów technologicznych na wczesnym etapie rozwoju.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy