Medycyna Rodzinna kupiła 70 proc. udziałów AVI Centrum Medyczne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-02-2006, 20:24

Medycyna Rodzinna SA, która należy do funduszu Enterprise Investors, kupiła 70 proc. udziałów w spółce AVI Centrum Medyczne Sp. z o.o. MR planuje w 2006 roku jeszcze kilka akwizycji i dalszą poprawę wyników - poinformowała Medycyna Rodzinna w poniedziałkowym komunikacie.

Medycyna Rodzinna SA, która należy do funduszu Enterprise Investors, kupiła 70 proc. udziałów w spółce AVI Centrum Medyczne Sp. z o.o. MR planuje w 2006 roku jeszcze kilka akwizycji i dalszą poprawę wyników - poinformowała Medycyna Rodzinna w poniedziałkowym komunikacie.

"Inwestycja została sfinansowana ze środków uzyskanych w ramach linii kredytowej o łącznej wysokości 5,5 mln USD, pozyskanej przez Medycynę Rodzinną w listopadzie 2005 roku od amerykańskiej agencji rządowej Overseas Private Investment Corporation (OPIC)" - napisała MR w komunikacie.

Spółka nie ujawniła wartości transakcji.

Na ten rok grupa założyła osiągnięcie 54 mln zł obrotów i zysku EBITDA powyżej 3 mln zł.

Grupa Medycyna Rodzinna w 2005 rok wypracowała obroty w wysokości blisko 41 mln zł, co stanowi 13-proc. wzrost w stosunku do roku 2004. Zanotowała w ubiegłym roku 1,5 mln zł zysku EBITDA wobec 1,2 mln straty w 2004 roku.

Medycyna Rodzinna zakłada w tym roku jeszcze kilka akwizycji, dzięki którym planuje m. in. otwarcie poradni w Poznaniu i we Wrocławiu.

Według wcześniejszych zapowiedzi spółka ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie w 2007 roku. Fundusze EI zainwestowały w MR w 2000 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane