Medycyna Rodzinna nie rezygnuje z wejścia na GPW w 2007 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-12-2005, 20:34

Medycyna Rodzinna, która należy do Enterprise Investors, podtrzymuje plany wejścia na GPW w 2007 roku. Spółka pozyskała 5,5 mln USD kredytu, który pozwoli jej na rozwój sieci poradni i zakup sprzętu medycznego, co ma przełożyć się na poprawę wyników finansowych przed planowanym debiutem.

Medycyna Rodzinna, która należy do Enterprise Investors, podtrzymuje plany wejścia na GPW w 2007 roku. Spółka pozyskała 5,5 mln USD kredytu, który pozwoli jej na rozwój sieci poradni i zakup sprzętu medycznego, co ma przełożyć się na poprawę wyników finansowych przed planowanym debiutem. 

"Uzyskane środki finansowe umożliwią Medycynie Rodzinnej realizację przyjętej strategii rozwoju firmy i przeznaczone będą na dalsze poszerzenie sieci poradni, rozbudowę i modernizację poradni już istniejących, zakupy sprzętu medycznego, a także na rozwój opieki medycznej dla zakładów pracy oraz współpracy z firmami ubezpieczeniowymi w zakresie obsługi dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych" - dodała.

Według Medycyny Rodzinnej zaplanowane inwestycje i dynamiczny rozwój firmy pozwolą na dalszą poprawę wyników finansowych w kolejnych latach, ale też umożliwią debiut na GPW, do którego spółka przygotowuje się w 2007 roku.

W październikowym wywiadzie dla PAP Małgorzata Kowalska, prezes spółki powiedziała, że w 2006 roku firma chce otworzyć trzy nowe przychodnie: w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Otworzenie nowej poradni to inwestycja rzędu 1,5 mln zł.

W skład Grupy Medycyna Rodzinna wchodzi 16 poradni w całym kraju. W Warszawie jest siedem przychodni, dwie w Szczecinie oraz po jednej w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Opolu i Tychach. Medycyna Rodzinna prowadzi dla zakładów pracy pięć przychodni przyzakładowych i ma własne laboratorium w Warszawie.

W tym roku spółka prognozuje osiągnięcie 1,5 mln zł zysku na poziomie operacyjnym, ale na poziomie netto wykaże stratę. Obroty mają przekroczyć 40 mln zł wobec 36 mln zł w 2004 roku.

W 2006 roku Medycyna Rodzinna chce przestać generować starty na poziomie netto lub nawet osiągnąć zysk netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane