Mercedes też sprzedaje rosyjskie aktywa z opcją wykupu

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 2023-04-19 12:33

Koncern Mercedes-Benz jest bliski wyjścia z Rosji. Zostawia sobie jednak furtkę. Podobnie jak wile innych firm, sprzeda swoje rosyjskie aktywa z opcją ewentualnego wykupu w przyszłości, donosi Reuters.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja
Andrew Harrer/Bloomberg

Niemiecki producent luksusowych samochodów już w marcu 2022 wstrzymał eksport do Rosji oraz zawiesił lokalną działalność. Obecnie potwierdził, że zamierza wycofać się z tamtejszego rynku i że sprzedaż udziałów w swoich spółkach zależnych firmie Avtodom została już zatwierdzona.

Transakcja związana jest z zawarciem opcji wykupu, która jest bardzo popularna wśród producentów samochodów (skorzystali z niej m.in. Renault i Nissan), którzy jednak liczą się z możliwością powrotu do Rosji w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Powołując się na rosyjską agencję Interfax, Reuters podał, że Avtodom twierdzi, że umowa z Mercedesem nie została jeszcze sfinalizowana i że trwają trudne prace z agencjami rządowymi, aby zamknąć umowę.