MF: do czwartku wpłynęło 16,4 tys. wniosków o oddłużenie

Marek Druś
14-11-2002, 17:36

Przedsiębiorstwa złożyły wnioski o restrukturyzację długów na łączną kwotę 3,2 mld zł, poinformowało na dzień przed upływem terminu ich składania Ministerstwo Finansów.

Według przedstawionych w środę danych, z wnioskami o umorzenie części długów wystąpiło 16,4 tys. przedsiębiorstw. Urzędy skarbowe pozytywnie rozpatrzyły dotychczas 1004 wnioski.

Ilość składanych w urzędach skarbowych wniosków rośnie. Od 1 października do 8 listopada złożono ich 7,9 tys. Przez ostatnie pięć dni wpłynęło kolejnych 4,8 tys.

- Liczba składanych wniosków dynamicznie rośnie w ostatnich dniach – powiedziała PAP Anna Sobocińska z biura prasowego Ministerstwa Finansów.

Resort finansów prognozuje, że łącznia kwota należności przedstawionych do oddłużenia wyniesie 8 mld zł.

Wnioski można składać do jutra. Możliwe jest wysłanie ich pocztą.

- W czwartek i piątek urzędy pocztowe będą pracować w wydłużonym czasie do 18.00 lub 19.00 w zależności od decyzji naczelnika urzędu – informuje Ministerstwo Finansów.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MF: do czwartku wpłynęło 16,4 tys. wniosków o oddłużenie