MF: Klimat sprzyja emisjom długu na rynku dolara amerykańskiego

Internet Securities
opublikowano: 22-04-2005, 16:17

Resort finansów ocenia, że klimat inwestycyjny sprzyja emisji długu na rynku dolara amerykańskiego, podało Ministerstwo Finansów w piątkowym komunikacie.

Resort finansów ocenia, że klimat inwestycyjny sprzyja emisji długu na rynku dolara amerykańskiego, podało Ministerstwo Finansów w piątkowym komunikacie.

„W dniach 14-15 i 18-19 kwietnia br. minister finansów Mirosław Gronicki odbył cykl spotkań z inwestorami, tzw. non-deal roadshow, na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Spotkania odbyły się w Los Angeles, San Francisco oraz w Nowym Jorku i miały na celu dostarczenie inwestorom bieżących informacji na temat sytuacji ekonomiczno-gospodarczej Polski, perspektyw jej rozwoju, a także sytuacji fiskalnej i politycznej oraz postępów na drodze do wprowadzenia euro” – czytamy w komunikacie.

Resort podkreśla, że wizyta ta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów.

„Spotkania pozwoliły przedstawicielom MF na wysondowanie stosunku inwestorów amerykańskich do ewentualnych emisji obligacji na rynku dolara amerykańskiego. W ocenie Ministerstwa Finansów klimat inwestycyjny na tym rynku jest obecnie dla Polski sprzyjający” – czytamy także w komunikacie.

Ostatnio resort sprzedał obligacje denominowane we frankach szwajcarskich: 10-letnie o wartości 600 mln CHF i pięcioletnie o wartości 400 mln CHF.

W tym roku ministerstwo sprzedało także euroobligacje o wartości 4,5 mld euro w dwóch transzach.

Ministerstwo podawało ostatnio, że nie wyklucza także emisji w jenach w ciągu następnych miesięcy.(ISB)

qk/bas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane