Miedź w USA najdroższa od trzech tygodni

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy, DM BOŚ
opublikowano: 24-03-2023, 11:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Podobnie jak notowania ropy naftowej, ceny miedzi, jako innego surowca koniunkturalnego, uginają się pod naciskiem negatywnych nastrojów na światowych rynkach finansowych. Dzisiaj rano notowania miedzi w USA dotarły już jednak do okolic 4,10 USD za funt, czyli do najwyższego poziomu od 3 tygodni.

Zwyżkom cen miedzi sprzyja słabość amerykańskiego dolara, ale nie tylko. Fundamentalnie, wsparciem dla notowań tego metalu jest ożywienie popytu na miedź w Chinach w tym roku po rezygnacji tego kraju z pandemicznych obostrzeń. Dodatkowo, ceny miedzi są wspierane przez niski poziom zapasów tego metalu i oczekiwania deficytu miedzi w kolejnych latach.

Perspektywy dla cen miedzi na bieżący rok oraz przyszłe lata są więc dobre – co nie zmienia faktu, że w najbliższych dniach niepewność na światowych rynkach będzie się odbijać także na tym rynku, tworząc przestrzeń do podwyższonej zmienności.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane