Czytasz dzięki

Miesiąc więcej na programy badawcze

opublikowano: 14-05-2020, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wydłużyło o miesiąc termin konkursu dotacyjnego dla przedsiębiorców i naukowców, którzy chcą prowadzić wspólne badania przemysłowe i prace rozwojowe w sektorze gazowym.

W puli poddziałania 4.1.1 POIR („Strategiczne programy badawcze dla gospodarki — Wspólne Przedsięwzięcie INGA”) jest 155,5 mln zł. Połowę tej kwoty finansuje NCBR, a drugą część Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Gaz-System. Konkurs jest podzielony na rundy. Co ważne, na dofinansowanie mają szansę tylko projekty prowadzone w regionach słabiej rozwiniętych, czyli we wszystkich województwach z wyjątkiem Mazowsza. Celem programu INGA jest współpraca przedstawicieli nauki i biznesu w branży gazowej, a także zmniejszenie jej negatywnego oddziaływania na środowisko. Przedstawiciele NCBR liczą na przełomowe odkrycia i wdrożenie ich do sektora przemysłowego.

— Wspólne Przedsięwzięcie INGA, realizowane z dwoma tak dużymi i znaczącymi podmiotami z branży, przyczyni się do poprawy innowacyjności i konkurencyjności sektora na rynku globalnym, a to wpłynie na przyspieszenie wprowadzania innowacji w gazownictwie — podkreśla dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBR.

WAŻNA DATA:

7.08 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 4.1.1 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane