Czytasz dzięki

Miliard w biurowcach

PAB
opublikowano: 04-06-2020, 15:46

Dwie transakcje w Krakowie i Katowicach udowadniają, że chętnych na polskie biurowce nie brakuje. Także z Filipin.

Mimo pandemii, zagraniczni inwestorzy nadal kupują polskie nieruchomości. Krakowski kompleks biurowy Equal Business Park, zrealizowany przez Cavatina Holding, trafił właśnie w ręce konsorcjum zarządzanego przez Apollo-Rida Poland, a filipińska grupa ISOC kupiła dwa budynki (A i B) wchodzące w skład Silesia Business Park w Katowicach.

Filipiński inwestor stał się dzięki transakcji jedynym właścicielem największego istniejącego parku biurowego w regionie Górnego Śląska. Silesia Business Park to kompleks czterech biurowców klasy A, z których pierwsze dwa budynki (C i D) grupa ISOC zakupiła w grudniu 2018 r. od firmy Skanska, dewelopera projektu. Razem z nowo zakupionymi budynkami kompleks oferuje prawie 50 tys. m kw. powierzchni najmu, a ich scalenie w ręku jednego właściciela pozwoli zintegrować obsługę najemców.

W katowickiej transakcji kupującemu doradzały firmy: Colliers International, Hogan Lovells, Baker McKenzie, CSWP, Arcadis i Infinity Partners, natomiast sprzedającego reprezentowały firmy CBRE, Linklaters oraz EY.

Według danych JLL, transakcja w Krakowie trafi na listę dziesięciu największych zawartych na głównych rynkach biurowych poza Warszawą. Equal Business Park to cztery budynki biurowe klasy A (budynek D znajduje się obecnie w budowie i w 2021 r., po zakończeniu prac, zostanie przekazany Apollo-Rida) zlokalizowane na krakowskim Podgórzu. Kompleks zaoferuje ponad 60 tys. m kw. powierzchni biurowej i usługowej.

W transakcji sprzedającemu doradzały firmy CBRE i kancelaria prawna Dentons, a kupującemu firmy JLL i kancelaria Penteris.

Według JLL, inwestorzy pozostają bardzo aktywni w sektorze biurowym. Od początku roku zawarto 19 transakcji, z czego 12 w Warszawie, a szacowana łączna wartość transakcji zawartych w okresie styczeń-maj (licząc pierwsze dni czerwca) w tym sektorze przekroczyła już miliard euro.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAB

Polecane