Millennium mniejszym zyskiem rozpocznie sezon raportów kwartalnych

Maciej Zbiejcik
18-07-2008, 11:53

W poniedziałek wyniki za II kwartał publikuje Millennium Bank. Analitycy prognozują, że zarobił mniej niż rok temu i  poprzednim kwartale.

Rusza sezon wyników kwartalnych. Tradycyjnie jako pierwszy sprawozdanie przedstawi Millennium Bank. Brokerzy spodziewają się, że zanotuje wynik netto na poziomie niższym zarówno w stosunku do wyników za II kwartał poprzedniego roku, jak i za I kwartał bieżącego roku. Według DM PKO BP, bank zarobił na czysto 108 mln zł, specjalistów z BRE Banku odpowiednio 114 mln zł, a analityków z DM IDM 117,8 mln zł. Rok temu po stronie zysków widniał wynik 128 mln zł, a pierwszy kwartał 2008 r. dostarczył spółce 127 mln zł zysku netto.  Analitycy DM PKO BP oceniają wyniki Millennium za II kwartał jako słabe. Natomiast specjaliści DM IDM i BRE Banku podkreślają, że są przyzwoite, biorąc pod uwagę trudną dekoniunkturę na giełdzie.

Analitycy zwracają uwagę, że w I kwartale bankowi w dużym stopniu udało sięnadrobić spadek dochodów prowizyjnych związanych z rynkiem kapitałowym dzięki wzrostowi prowizji na ubezpieczeniach. Jednak według DM PKO BP część z nich miała charakter jednorazowy i należy oczekiwać, że dochody prowizyjne w II kwartale wyraźnie spadną. Rynek oczekuje natomiast wzrost wyniku odsetkowego ze względu na rosnącą sprzedaż. Analitycy prognozują, że w II kwartale Millennium zdołał sprzedać więcej kredytów hipotecznych.

W piątek akcje Millennium tracą przed południem 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Millennium mniejszym zyskiem rozpocznie sezon raportów kwartalnych