Min. 10 ofiar śmiertelnych zderzenia pociągów w Bawarii

AD, The Guardian
09-02-2016, 14:39

Przynajmniej 10 zabitych i 100 ciężko rannych - taki jest bilans wtorkowej katastrofy kolejowej w niemieckiej Bawarii. Nieopodal miasteczka Bad Aibling zderzyły się tam czołowo dwa pociągi.

Policja i służby ratownicze po raz kolejny podwyższyły liczbę ofiar katastrofy i ciągle zastrzegają, że może zarówno zabitych jak i rannych może być jeszcze więcej.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 6:48 rano niedaleko miasta Bad Aibling w Bawarii, kiedy na jednym torze znalazły się naprzeciw siebie dwa pociągi jadące w przeciwnych kierunkach. Pasażerami byli w większości mieszkańcy Rosenheim, zmierzający do Monachium, prawdopodobnie do pracy. Lokalne gazety zwracają uwagę, że dzięki feriom życie wielu dzieci zostało ocalone, ponieważ zwykle tymi pociągami jeżdżą o tej porze do szkół.

W katastrofie zginęli obaj maszyniści kierujący pociągami. Nie wiadomo jeszcze, jak doszło do tego, że ich pojazdy znalazły się na tym samym torze w jednym czasie. Operatorem linii obsługującej tę trasę jest Meridian, należący do francuskiej grupy Transdev. Z kolei za trakcję na tym odcinku odpwiada należąca do Niemiec Deutsche Bahn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, The Guardian

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Min. 10 ofiar śmiertelnych zderzenia pociągów w Bawarii