Minister zapewnia Rosjan, że będą mogli kupić najnowszego iPhone’a

opublikowano: 08-09-2022, 10:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rosyjski minister przemysłu i handlu Denis Manturow powiedział, że Rosjanie będą mieli szansę kupić najnowszego iPhone’a 14 pomimo opuszczenia rosyjskiego rynku przez Apple, donosi Reuters.

Agencja przypomina, że w marcu, w reakcji na sankcje za napaść na Ukrainę i wycofywanie się z rosyjskiego rynku zagranicznych firm w Rosji zalegalizowano tzw. import równoległy, czyli sprowadzanie do kraju zagranicznych dóbr bez zgody ich producentów.

Zapytany, czy Rosjanie będą mogli kupić dzięki importowi równoległemu zaprezentowanego w środę najnowszego iPhone'a, Manturow potwierdził.

- Jeśli konsumenci będą chcieli kupić te telefony, tak. Będzie taka możliwość – powiedział.

Reuters informuje, że rosyjska sieć komórkowa MTS w czwartek rano już przyjmowała zamówienia na iPhone’a 14. Ceny zaczynają się od 84,99 tys. rubli (1398 USD) za wersję ze 128 GB. Operator deklaruje czas dostawy do 120 dni zastrzegając, że może anulować zamówienie jeśli będzie miał problem z importem telefonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane