Mobius: bitcoin jest wskaźnikiem wyprzedzającym dołka rynku akcji

Bloomberg, MD
opublikowano: 22-06-2022, 15:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Mark Mobius uważa, że handlujący akcjami powinni obecnie zwracać większą uwagę na rynek kryptowalut, informuje Bloomberg.

Mobius, weteran rynków finansowych, przez wiele lat zarządzający inwestycjami we Franklin Templeton Investments, zwraca uwagę, że kryptowaluty stały się obecnie wskaźnikiem nastrojów inwestorów.

- Bitcoin idzie w dół, następnego dnia Dow Jones idzie w dół. Taki mamy obecnie schemat. Dlatego bitcoin jest wskaźnikiem wyprzedzającym – powiedział.

Mark Mobius, fot. Bloomberg
Mark Mobius, fot. Bloomberg

Współzałożyciel Mobius Capital Partners przekonuje, że nastroje osiągną dno dopiero kiedy instytucjonalni i indywidualni inwestorzy ostatecznie „rzucą ręcznik” i z powodu strat przestaną handlować.

- Wówczas nadejdzie czas aby zacząć kupować akcje – powiedział Mobius.

Podkreślił, że dopóki inwestujący w bitcoina mówią o kupowaniu na spadkach oznacza to iż „wciąż mają nadzieję”.

- To oznacza także, że nie osiągnęliśmy wciąż dna rynku niedźwiedzia na akcjach – powiedział Mobius.

Jego zdaniem, obecnie dobrze jest trzymać więcej gotówki. Wśród spółek uznał za atrakcyjne indyjskie z branży materiałów budowlanych, oprogramowania i testów medycznych.

W środę kurs bitcoina spada o prawie 4 proc. do 20478,59 USD. Giełdy w USA rozpoczęły sesję spadkami głównych indeksów o ok. 1,0 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane