Mocny rozwój filipińskiej gospodarki

Trzeci kwartał 2015 r. okazał się dosyć udany dla Filipin. Gospodarka tego wschodnio-azjatyckiego kraju rozwijała się w tempie 6 proc. w ujęciu rocznym nieznacznie poniżej prognoz, pozostając jednak na dobrej drodze do zostania jedną z najdynamiczniej rozwijających się w tym roku.

W odniesieniu do wcześniejszego kwartału, PKB zwiększył się 1,1 proc. Oznacza to lekkie spowolnienie rozwoju, gdyż w okresie kwiecień-czerwiec dynamika ukształtowała się na poziomie 2 proc .

Zdaniem Arsenio Balisacana, sekretarza krajowego urzędu planowania gospodarczego,  mimo sporych zagrożeń i wyzwań notowanych w bieżącym kwartale istnieje duże prawdopodobieństwo że w całym roku Filipiny zrealizują 6-proc. wzrost gospodarczy. Poważny udział w tym wzroście mają państwowe wydatki na infrastrukturę, które od objęcia funkcji prezydenta kraju przez Benigno Aquino przed pięcioma laty zwiększyły się trzykrotnie. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Mocny rozwój filipińskiej gospodarki