Money.pl: nowe regulacje nadzoru bankowego wykluczą z rynku mieszkaniowego 50-70 tys. klientów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-06-2006, 16:36

Od 50 tys. do 70 tys. rodzin rocznie nie będzie mogło otrzymać kredytu hipotecznego, jeśli od 1 lipca br. wejdą w życie nowe regulacje Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) dotyczące udzielania kredytów hipotecznych - poinformowali przedstawiciele Money.pl w czwartek na konferencji prasowej.

Od 50 tys. do 70 tys. rodzin rocznie nie będzie mogło otrzymać kredytu hipotecznego, jeśli od 1 lipca br. wejdą w życie nowe regulacje Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) dotyczące udzielania kredytów hipotecznych - poinformowali przedstawiciele Money.pl w czwartek na konferencji prasowej.

Od 1 lipca zmieniają się zasady oceny zdolności kredytowej przy udzielaniu kredytów hipotecznych w walutach obcych. Kryteria oceny będą ostrzejsze z uwagi na konieczność uwzględnienia ryzyka kursowego; przy osłabieniu złotówki wysokość raty kredytu walutowego w przeliczeniu na złote wzrośnie

"Zmiany uderzą głównie w ludzi młodych, rozpoczynających dorosłe życie, którzy zostaną wykluczeni z rynku kredytów walutowych i albo w ogóle nie będą mogli kupić mieszkania (...), albo przestawią się na kredyty złotowe, co jest dla nich rozwiązaniem droższym i niekorzystnym" - uważa redaktor naczelny portalu, Tomasz Bonek. Redakcja wystosowała w czwartek protest w tej sprawie do Głównego Inspektora Nadzoru Bankowego Wojciecha Kwaśniaka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Money.pl: nowe regulacje nadzoru bankowego wykluczą z rynku mieszkaniowego 50-70 tys. klientów