Moody's utrzymał rating Polski na Baa1

Marek Druś
03-09-2002, 10:08

Moody's Investor Services utrzymał ocenę wiarygodności kredytowej Polski na poziomie Baa1. Analitycy agencji argumentują, że z wejściem naszego kraju do Unii Europejskiej wzrośnie jego wiarygodność kredytowa.

- Moody's ma nadzieję, że rozmowy o finansach z Unią Europejską nie opóźnią członkostwa, które prawdopodobnie nastąpi w 2004 roku. To dodatkowo wzmocni wiarygodność kredytową Polski – głosi cytowany przez PAP raport Moody’s.

Analitycy agencji uzasadniają utrzymanie ratingu Polski dobrymi danymi o wysokości deficytu rachunku obrotów bieżących oraz o pozytywnych skutkach polityki fiskalnej w średnim okresie.

Moody’s z rezerwą podchodzi do planów redukcji zadłużenia firm proponowanego przez resort finansów. Zdaniem analityków agencji ich realizacja „co najmniej zmniejszy przejrzystość finansów”.

Największym problemem Polski jest jednak według Moody’s deficyt budżetowy, który może szybko sięgnąć 55 proc. PKB jeśli wzrośnie wysokość długu publicznego.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Moody's utrzymał rating Polski na Baa1