Morale inwestorów z eurolandu najgorsze od ponad 4 lat

opublikowano: 04-02-2019, 12:29

Niepewność powodowana głównie przez zbliżający się brexit przełożyła się na najniższy poziom morale inwestorów z eurolandu od ponad 4 lat, donosi Reuters.

Sentix badał morale w dniach 31 stycznia-2 lutego na grupie 1004 inwestorów. Wartość opracowanego przez niego indeksu spadła szósty miesiąc z rzędu i wynosiła minus 3,7. Jest najniższa od listopada 2014 roku. Na początku roku wynosiła minus 1,5. Analitycy spodziewali się wzrostu indeksu do minus 0,6 w lutym.

- Główny powód takiej sytuacji to zbliżający się brexit – powiedział Manfred Huebner, dyrektor Sentix. – Biorąc pod uwagę niejasną sytuację polityczną, biznes musi obecnie zmagać się z planami awaryjnymi – dodał.

Badanie nastrojów inwestorów w Niemczech, największej europejskiej gospodarce, pokazało spadek wskaźnika morale z 6,1 do 3,1 w lutym, najniższej wartości od sierpnia 2012 roku.

- Gospodarka Niemiec, która była lokomotywą gospodarczą eurolandu w ostatnich latach, traci coraz więcej pary – podkreślił Huebner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu