Czytasz dzięki

Morawiecki: CIT jednym z głównych źródeł finansowania polityki społecznej

  • PAP
opublikowano: 19-11-2019, 21:15

Podatek CIT jest jednym z głównych źródeł, którym finansujemy nasza politykę społeczną, służbę zdrowia, politykę antysmogową i oświatę - powiedział premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytania posłów zadawanych po expose szefa rządu.

Premier przypomniał, jak wyglądały wpływy do budżetu z CIT w trakcie rządów koalicji PO-PSL, kiedy to w ciągu ośmiu lat spadły, a podczas rządów PiS, kiedy to zdecydowanie wzrosły.

"Podatek CIT w 2007 roku był na poziomie wyższym, łącznie i dla samorządów, niż po ośmiu latach. Czyli osiem lat minęło, dochody firm wzrosły o 50, 70, 80 procent w niektórych branżach, a podatek CIT stał w miejscu, a nawet ta kwota spadła" - powiedział premier odpowiadając na pytania opozycji.

"Mam też bardzo dobrą wiadomość, bo chcę powiedzieć, że w ciągu trzech lat zmian (rządów PiS - PAP), które dotyczyły korporacji wpływy z CIT wzrosły z około 34,5 mld do prawie 50 mld zł" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane