Morawiecki: nowe rozwiązania w zakresie FUS nie będą radykalne

ISBNews
opublikowano: 10-06-2016, 09:23

Rząd planuje przedstawić nowe rozwiązania dotyczące Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), ale ze względu na sytuację Funduszu nie mogą one być radykalne, zapowiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

"Po pierwsze, dzisiaj istnieją stawki preferencyjna obowiązujące przez dwa lata. Po drugie, właśnie w ramach pracy, do której właśnie przystępujemy, w tym ważnym i trudnym obszarze, jakim jest Fundusz Ubezpieczeń Społecznych będziemy starali się zaproponować nowe rozwiązania, ale na pewno one takie bardzo radykalne nie będą, dlatego, że właśnie w FUS mamy deficyt 50 mld zł, czyli można powiedzieć, że cały deficyt państwa w dużym stopniu wynika z deficytu FUS" - powiedział Morawiecki w wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia.

Na koniec 2015 r. deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2015 roku ukształtował się na poziomie 46 666 mln zł, co stanowi 2,6% PKB, natomiast dług sektora wyniósł 917 772 mln zł, tj. 51,3% PKB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu