Mostostal Zabrze rozstaje się z Łodzią w zgodzie

Emil Górecki
opublikowano: 26-02-2013, 11:33

Mostostal Zabrze, syndyk upadłej spółki Budus i łódzki ratusz zawarli ugodę o rozwiązaniu umowy na zaprojektowanie i budowę stadionu miejskiego i hali sportowej przy al. Unii Lubelskiej w Łodzi.

Mostostal Zabrze zobowiązał się zapłacić miastu 10,1 mln zł odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy, pomniejszoną o należności za prace wykonane do dnia zawarcia ugody, a nie objęte wcześniejszymi płatnościami. Spółka zastrzegła sobie też prawo zgłoszenia wierzytelności regresowej z tytułu dokonanej płatności do masy upadłości Budusa.

- To rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron i zamyka sprawę budowy stadionu i hali sportowej w Łodzi. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że dalsze oczekiwanie na decyzję sądu w sprawie zmiany warunków płatności w umowie z miastem, o jakie zwróciliśmy się w październiku ubiegłego roku, narażało każdą ze stron na szkody i nie leżało w interesie żadnej z nich - mówi Bogusław Bobrowski prezes Mostostalu Zabrze.

Za wykonanie prac konsorcjum miało dostać 218 mln zł brutto. Po upadłości Budusa Mostostal zwrócił się do miasta z wnioskiem o zmianę sposobu rozliczania prac. Pierwotnie aż 97 proc. przychodów spółki miały z tego tytułu zanotować po wybudowaniu inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu