Możliwe przywrócenie kontroli na granicach podczas Euro 2012

PAP
opublikowano: 14-05-2011, 18:09

Minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller nie wykluczył w sobotę, że w związku ME 2012 Straż Graniczna przywróci kontrolę na granicach wewnętrznych. Decyzja o tym może zapaść w I kwartale 2012 r.

Szef MSWiA, który gościł w sobotę w Gdańsku na uroczystości z okazji 20-lecia powołania Straży Granicznej, powiedział podczas briefingu, że umowa o wspólnym obszarze Schengen dopuszcza w nadzwyczajnej sytuacji wprowadzenie kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej.

"Impreza o tym znaczeniu jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 r. w pełni usprawiedliwiałaby wprowadzenie takiej kontroli" - ocenił Miller.

Dodał, że decyzje w tej sprawie zapadną w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jak wyjaśnił minister, wówczas będzie m.in. wiadomo, jakie państwa wystąpią podczas mistrzostw.

"Analiza w pierwszym kwartale przyszłego roku wskaże, czy jest to niezbędne, czy możemy z tej możliwości nie korzystać. Tu nie chodzi o to, jaka atmosfera panuje na polskich stadionach, tylko kto do nas się wybiera" - zaznaczył szef MSWiA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Możliwe przywrócenie kontroli na granicach podczas Euro 2012