MS: W budżecie na 2007 są środki na wydziały lustracyjne

Polska Agencja Prasowa SA
20-07-2006, 11:35

W przyszłorocznym budżecie Ministerstwa Sprawiedliwości zostanie zapisana kwota na powstanie i funkcjonowanie wydziałów lustracyjnych we wszystkich sądach okręgowych w Polsce - podała wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa.

W przyszłorocznym budżecie Ministerstwa Sprawiedliwości zostanie zapisana kwota na powstanie i funkcjonowanie wydziałów lustracyjnych we wszystkich sądach okręgowych w Polsce - podała wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa.

Do tych sądów będą wpływać pozwy osób, które będą podważać zaświadczenia z IPN o zasobie archiwów służb specjalnych PRL na ich temat.

Likwidacja Sądu Lustracyjnego i urzędu Rzecznika Interesu Publicznego, przekazanie lustracji Instytutowi Pamięci Narodowej, rozszerzenie jej na nowe kategorie osób i szerszy dostęp do teczek IPN - to główne zapisy omawianych w czwartek zmian w lustracji i ustawie o IPN.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MS: W budżecie na 2007 są środki na wydziały lustracyjne