MSC został największą linią kontenerową pod względem przepustowości

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 05-01-2022, 18:32

AP Moller-Maersk, duński przewoźnik morski, specjalizujący się w transporcie kontenerów nie jest już największą tego typu firmą na świecie pod względem przepustowości. Został właśnie zdetronizowany przez Mediterranean Shipping (MSC), donosi agencja Bloomberg.

fot. Bing Guan/Bloomberg

Dane firmy Alphaliner wskazują, że zdolności przewozowe MSC przebiły te oferowane przez Maersk. Flota MSC może przewozić 4 284 728 standardowych kontenerów 20-stopowych, o 1888 więcej niż Maersk, co daje 17-proc. udział w rynku. Maersk nadal jednak przewodzi stawce pod względem pojemności posiadanych na własność statków. MSA może bowiem liczyć aż na około 65 proc. pojemności pochodzącej z czarterowanych jednostek podczas gdy w przypadku Maersk to „zaledwie” 42 proc.

MSC z siedzibą w Genewie, to szwajcarsko-włoska międzynarodowa linia żeglugowa, będąca własnością rodziny Aponte i przez nią zarządzana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane