Musk jednak nie wejdzie do rady dyrektorów Twittera, akcje spadają

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 11-04-2022, 12:07

Elon Musk, który od niedawna jest największym udziałowcem Twittera (ma 9,2 proc. akcji), zdecydował się nie wchodzić do rady dyrektorów. Akcje platformy społecznościowej zniżkują w poniedziałkowym handlu międzysesyjnym - informuje Bloomberg.

O rezygnacji Muska z zasiadania w radzie dyrektorów Twittera poinformował w poniedziałkowy poranek dyrektor generalny Parag Agrawal.

Wejście w skład organów zarządzających spółką wiązałoby się z ograniczeniami dotyczącymi posiadanych udziałów. W trakcie zasiadania w radzie dyrektorów oraz 90 dni po zakończeniu kadencji Musk mógłby mieć nie więcej niż 14,9 proc. akcji zwykłych Twittera pozostających w obrocie.

Rezygnacja może oznaczać, że dyrektor generalny Tesli jest zainteresowany przejęciem większego pakietu udziałów w platformie społecznościowej w najbliższej przyszłości.

Po ujawnieniu decyzji Elona Muska akcje Twittera tanieją w poniedziałkowym handlu międzysesyjnym o ok. 7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane