Musk martwi się, czy SpaceX zrealizuje lot na Marsa za jego życia

opublikowano: 10-03-2020, 08:52

Elon Musk jest rozczarowany tempem realizacji misji jego spółki kosmicznej SpaceX, którą jest dotarcie na Marsa.

48-letni miliarder-wizjoner wziął w poniedziałek udział w konferencji Satellite 2020 w Waszyngtonie.

Elon Musk
fot. Bloomberg

- Jeśli nie zwiększymy tempa postępów, nie będę żył zanim ruszymy na Marsa – powiedział Musk, który według obserwatorów był tego dnia w kiepskiej formie. – Zajęło nam 18 lat przygotowanie się do wysłania pierwszych ludzi na orbitę, musimy zwiększyć tempo innowacji albo, opierając się na dotychczasowych trendach, zdecydowanie będę martwy przed Marsem – dodał.

Szef i twórca Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX) zbagatelizował spekulacje o możliwości wprowadzenia na giełdę spółki Starlink, satelitarnego biznesu, który miałby udostępniać szybki Internet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

- W ogóle o tym nie myślimy – powiedział Musk. – Najpierw musi to zacząć działać – dodał.

O możliwości wprowadzenia na giełdę Starlink mówiła w ubiegłym miesiącu Gwynne Shotwell, dyrektor operacyjna SpaceX. Musk przyznał, że nie nadąża za tymi sprawami, bo zajmował się ostatnio przygotowaniami pojazdu, który ma być wykorzystany do lotu na Marsa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane