Czytasz dzięki

Musk nazwał byłego amerykańskiego sekretarza pracy „kretynem”

opublikowano: 10-09-2020, 10:40

Elonowi Muskowi nie spodobał się zarzut, że wyzyskuje pracowników Tesli.

Były amerykański sekretarz pracy Robert Reich nazwał Muska „współczesnym kapitalistą-wyzyskiwaczem”. Argumentował, że w okresie kwiecień-czerwiec, kiedy wartość rynkowa Tesli wzrosła o 96 proc., zwiększając majątek Muska o dziesiątki miliardów dolarów, pracownicy Tesli zostali zmuszeni do zaakceptowania obniżenia wynagrodzeń o 10-30 proc. Musk zareagował na to we właściwy dla siebie sposób.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

- Wszyscy pracownicy Tesli także mają akcje, dlatego ich wynagrodzenie wzrosło proporcjonalnie – napisał na Twitterze. – Jesteś współczesnym kretynem – dodał.

Notowania akcji Tesli mocno wahały się w ostatnim czasie. W środę na koniec sesji papiery producenta aut elektrycznych drożały o prawie 11 proc. po tym jak dzień wcześniej staniały o 21 proc. Od początku roku zdrożały o prawie 338 proc. i są o 677 proc. droższe niż 12 miesięcy temu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane