Musk nie jest Nakamoto i zapomniał gdzie ma bitcoina

opublikowano: 28-11-2017, 11:44
aktualizacja: 28-11-2017, 11:47

Elon Musk zaprzeczył plotkom, że jest twórcą bitcoina. Dodatkowo ujawnił, że nie pamięta gdzie ma swój wirtualny pieniądz.

W Internecie zaczęły niedawno krążyć plotki, że Satoshi Nakomoto, legendarny "ojciec bitcoina", to w rzeczywistości Elon Musk, współtwórca PayPal i założyciel Tesli oraz kilku innych innowacyjnych spółek.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk Bloomberg

- To nieprawda. Przyjaciel przysłał mi kawałek BTC [bitcoina – red. pb.pl] kilka lat temu, ale nie wiem, gdzie go mam – napisał Musk na Twitterze. 

W ubiegłym tygodniu na stronie z blogami „Medium” pojawiły się sugestie, że umiejętności Muska przemawiają za tym iż to on jest twórcą bitcoina. Autor wpisu, Sahil Gupta, przekonywał, że gdyby tak było Musk mógłby pomóc we wskazaniu kierunku rozwoju najpopularniejszego wirtualnego pieniądza w związku ze sporami na ten temat.

Za twórcę bitcoina uważany jest Satoshi Nakamoto, wymieniony  w nagłówku dokumentu z 2008 roku opisującego sposób działania wirtualnego pieniądza w systemie peer-to-peer. Jak dotąd, mimo wielu prób, nikomu nie udało się znaleźć tej osoby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu