Musk nie sprzeda mamie auta poza kolejką

opublikowano: 28-09-2017, 16:55
aktualizacja: 28-09-2017, 16:57

Maye Musk, matka szefa Tesli Elona Muska powiedziała The New York Times, że wciąż czeka na dostawę zamówionego auta model 3, które produkuje spółka jej syna.

- Nie dostałam jeszcze „trójki”. Mam miejsce około 300 tys. Choć mam dobre koneksje, to nie mogę przeskoczyć kolejki – powiedziała Maye Musk.

Elon Musk prezentuje Model X
Zobacz więcej

Elon Musk prezentuje Model X REUTERS/Stephen Lam/FORUM

Model 3 to pierwsze elektryczne auto Tesli przeznaczone na masowy rynek. Choć spółka Elona Muska rozpoczęła oficjalnie jego dostawy, to w rzeczywistości są jeszcze niewielkie. Dopiero od grudnia Tesla ma zacząć produkować 20 tys. samochodów miesięcznie. Wygląda na to, że Maye Musk będzie musiała jeszcze poczekać. Osoby obecnie zamawiające model 3 muszą liczyć się z tym, że auto dostaną dopiero za ok. 1,5 roku.

Matka Elona Muska nie jest jedynym członkiem jego rodziny, który nie może liczyć na lepsze traktowanie. Lyndon Rive, kuzyn szefa Tesli skarżył się kiedyś, że choć prosił Elona o „zniżkę dla rodziny” kiedy kupował teslę S, to nic nie wskórał.

- On wszystkich traktuje tak samo. Każdego – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu