Musk palił marihuanę i pił whiskey podczas wywiadu

opublikowano: 07-09-2018, 11:27

Elon Musk dostarczył „amunicji” swoim krytykom kiedy podczas wywiadu na żywo zapalił papierosa z marihuaną i pił whiskey.

Musk udzielił w czwartek komikowi Joe Roganowi wywiadu m.in. na temat sztucznej inteligencji, Tesli i Chin, który był transmitowany na żywo w Internecie. Rogan, znany z wezwań do legalizacji marihuany, w pewnym momencie wręczył szefowi Tesli papierosa z dodatkiem marihuany z pytaniem, czy nie obawia się reakcji akcjonariuszy.  Musk zapalił zwracając uwagę, że jest to legalne w Kalifornii. Przyznał także, że zdarzyło mu się raz skorzystać z używki w przeszłości.

Zobacz więcej

youtube.com

Wątek marihuany pojawił się niedawno kiedy spekulowano na temat zaskakującego ogłoszenia 7 sierpnia przez Muska na Twitterze planu wycofania Tesli z giełdy. Ogłosił wówczas, że mogłoby to nastąpić po wykupieniu akcji spółki po 420 USD. Pojawiły się głosy, że wykorzystanie liczby 420, popularnego kodu określającego marihuanę, wskazuje iż Musk mógł znajdować się wówczas „pod wpływem”. Prezes Tesli zaprzeczał potem w wywiadzie dla The Times, że jego propozycja dotycząca spółki była wynikiem odurzenia. Podkreślał, że palenie marihuany szkodzi produktywności. Pod koniec sierpnia Musk ogłosił, że Tesla nie zostanie wycofana z giełdy z powodu oporu niektórych akcjonariuszy. W czwartek jeden z inwestorów pozwał Muska i Teslę za naruszenie federalnego prawa papierów wartościowych za podawanie nieprawdziwych informacji i manipulowanie kursem akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu