MUW podwyższył wycenę Wydawnictwa Literackiego

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 18-07-2002, 13:36

Małopolski Urząd Wojewódzki przygotował nową, wyższą wycenę prywatyzowanego Wydawnictwa Literackiego w Krakowie - poinformował PAP przedstawiciel wojewody. Jako powód podano długi okres, jaki upłynął od poprzedniej ceny, na którą już zgodził się inwestor.

Nowa wycena jest o około 1/3 wyższa od poprzedniej ceny sprzedaży, wynegocjowanej już z inwestorem, która wynosiła ponad 6 mln zł.

- Zamierzamy rozmawiać w sprawie ponownej wyceny z wybranym inwestorem - szwajcarskim biznesmenem Janem Michalskim, współwłaścicielem wydawnictw w Szwajcarii, Francji i Polsce. Jeśli wykaże dalsze zainteresowanie prywatyzacją Wydawnictwa Literackiego, to zasiądziemy do negocjacji - powiedział Jan Choczaj, dyrektor wydziału skarbu państwa i przekształceń własnościowych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prywatyzacja firmy, która wydaje rocznie ponad 600 tys. egzemplarzy książek, miała nastąpić w drodze oddania mienia przedsiębiorstwa do odpłatnego korzystania spółce, założonej przez pracowników z udziałem inwestora strategicznego. Jego udział w tej spółce miał wynieść 85 proc.

Wydawnictwo Literackie zanotowało w 2001 r. 53-proc. wzrost sprzedaży do 13,5 mln zł, mimo skurczenia się rynku wydawniczego w Polsce o 2 proc.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / MUW podwyższył wycenę Wydawnictwa Literackiego