Na Białoruś będą nadawać Niemcy we współpracy m.in. z polskim partnerem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-01-2006, 12:15

Przetarg na nadawanie finansowanych przez Unię Europejską audycji na Białoruś wygrała niemiecka firma Media Consulta, która ma współpracować m.in. z polskim partnerem  Europejskie Radio dla Białorusi - ogłosiła w czwartek Komisja Europejska.

Przetarg na nadawanie finansowanych przez Unię Europejską audycji na Białoruś wygrała niemiecka firma Media Consulta, która ma współpracować m.in. z polskim partnerem  Europejskie Radio dla Białorusi - ogłosiła w czwartek Komisja Europejska.

Chodzi o przetarg na kwotę 2 mln EUR na audycje radiowe i telewizyjne dla Białorusi, których emisja powinna rozpocząć się jeszcze przed marcowymi wyborami prezydenckimi w tym kraju.

Media Consulta pokonała w przetargu polskie konsorcjum złożone z Telewizji Polskiej i Radia Białystok.

Jak poinformowała Komisja, zwycięska niemiecka firma - Media Consulta - ma współpracować z partnerami z Polski (Europejskie Radio dla Białorusi), Litwy (Radio Bałtyckie Fale), Białorusi (dziennikarze, organizacje pozarządowe) oraz Rosji (RTVi).

Europejskie Radio dla Białorusi to spółka niekomercyjna, którą tworzą polskie, czeskie i litewskie organizacje pozarządowe, a także "strona białoruska".

Celem finansowanych przez UE audycji ma być podniesienie wiedzy społeczeństwa białoruskiego na temat demokracji, rządów prawa, praw człowieka, pluralizmu i wolności prasy. Programy mają być nadawane po rosyjsku i po białorusku. Projekt dopuszcza także użycie innych mediów niż radio i telewizja, na przykład internetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane