Na giełdach w Europie indeksy spadają

  • PAP
opublikowano: 17-12-2019, 09:45

Na giełdach w zachodniej Europie indeksy spadają z rekordowych poziomów osiągniętych na zakończenie poniedziałkowego handlu i po czterech kolejnych sesjach zwyżek. Inwestorzy śledzą doniesienia z Wielkiej Brytanii po niedawnych wyborach parlamentarnych - informują maklerzy.

Benchmarkowy wskaźnik Stoxx 600 Europe spada 0,5 proc. Na minusach są niemal wszystkie z 19 sektorów z tego indeksu.

Na giełdzie w Amsterdamie spada kurs akcji spółki Unilever, o 5,4 proc., po ostrzeżeniu dotyczącym sprzedaży. Ma być ona w 2019 r. nieco poniżej celu.

Aurubis tanieje na giełdzie we Frankfurcie o 7 proc. po obniżeniu rekomendacji przez analityków DZ Bank do "trzymaj" z "kupuj".

Inficon traci 3,3 proc. po obniżeniu guidance na 2019 r.

Inwestorzy śledzą informacje z W.Brytanii po tym, jak w czwartkowych wyborach do Izby Gmin Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona zdobyła 365 mandatów, co jest jej najlepszym wynikiem od 1987 r.

Brytyjski rząd planuje zmienić projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z UE, która ma być poddana pod pierwsze głosowanie w Izbie Gmin w piątek tak, aby formalnie wykluczyć możliwość przedłużenia o dwa lata okresu przejściowego, podała w poniedziałek wieczorem stacja ITV.

W poniedziałek premier Boris Johnson ogłosił drobne zmiany w swoim rządzie. Okazały się one nawet mniejsze niż się spodziewano, bo na szczeblu ministrów dotyczyły tylko jednej osoby.

Na rynku walutowym euro jest po 1,1147 USD, płasko, a brytyjski funt kosztuje 1,3255 USD, w dół o 0,6 proc.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,87 proc.

Złoto jest po 1.477,01 USD za uncję, bez zmian.

O 10.30 Brytyjczycy podadzą dane o sytuacji na krajowym rynku pracy w X, a o 11.00 w strefie euro zostanie opublikowana informacje o bilansie handlowym w X.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy