Czytasz dzięki

Na giełdzie w Hongkongu pękają kolejne spółki-bańki

opublikowano: 21-05-2015, 10:58

Na giełdzie w Hongkongu doszło do załamania notowań kolejnych spółek, donosi The Financial Times.

Dzień po tym, jak akcje Hanergy staniały o 47 proc. i zawieszono ich notownia w czwartek kolejne spółki zanotowały nawet większą przecenę. Kursy należących do tej samej grupy spółek Goldin Financial i Goldin Properties taniały nawet o 60 proc. Wcześniej były one jednymi z najmocniej drożejących. Wartość rynkowa Goldin Financial wzrosła tylko w tym roku o 356 proc. Kapitalizacja spółki w szczytowym momencie sięgała 30,8 mld USD. Kurs Goldin Properties wzrósł o 450 proc. od połowy marca i zanotował maksimum w miniony wtorek.

Notowania Goldin Financial przez ostatnie 12 miesięcy
Wyświetl galerię [1/2]

Notowania Goldin Financial przez ostatnie 12 miesięcy

Władze giełdy w Hongkongu przyznały, że obie spółki potwierdziły w czwartek niezwykłe zmiany cen i obroty na ich akcjach, ale nie pojawiło się żadne wyjaśnienie ich przyczyn. Giełda w Hongkongu nie ogranicza jak inne rynki zmian dziennych kursu, przypomina The Financial Times. Zwraca jednak uwagę, że w przeciwieństwie do innych giełd, w Hongkongu możliwe jest zawieszenie notowań spółki na miesiące, a nawet lata, co oznacza „uwięzienie” pieniędzy inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy