Na właściwie prowadzonym dialogu z rynkiem można tylko zyskać

Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych
opublikowano: 09-02-2012, 00:00

KOMENTARZ

Ranking Giełdowa Spółka Roku na dobre wszedł już do kalendarza najważniejszych wydarzeń na polskim rynku kapitałowym. Jego wyniki są o tyle cenne, o ile odzwierciedlają działania osób, które każdego dnia oceniają rynek, podejmując określone decyzje inwestycyjne, przygotowując rekomendacje, doradzając swoim klientom.

Ostatnie lata w polskiej gospodarce i na naszej giełdzie są niezwykle interesujące.

Podczas gdy świat boryka się z kryzysem, chwilowo grożącym nawet trudnym do oszacowania w skutkach rozpadem strefy euro. Polska wychodzi z tej opresji cało. Udało nam się utrzymać relatywnie wysoki wzrost PKB i zdecydowanie poprawić wizerunek na arenie międzynarodowej.

Giełdę Papierów Wartościowych szturmują nowi emitenci. Blisko W tegorocznym rankingu Giełdowa Spółka Roku zwyciężyły przedsiębiorstwa, które nie tylko mogą pochwalić się dobrymi wynikami, ale przede wszystkim dotrzymują obietnic złożonych rynkowi.

połowa ubiegłorocznych IPO w Europie miała miejsce w Warszawie. Daje to inwestorom nowe możliwości, a jednocześnie wzmaga konkurencję wśród emitentów o kapitał. To pozytywne zjawisko, bo giełdowe firmy muszą coraz bardziej dbać o jakość zarządzania i kreowanie realnych strategii rozwoju. Nie da się tego zrobić bez odpowiedzialnych i kompetentnych menedżerów.

Jak pokazał tegoroczny ranking Giełdowa Spółka Roku, zwyciężyły przedsiębiorstwa, które nie tylko mogą pochwalić się dobrymi wynikami, ale przede wszystkim dotrzymują obietnic złożonych rynkowi i potrafią się z nim komunikować. Inwestorzy, oceniając spółki i decydując się na zakup ich akcji, coraz bardziej zwracają bowiem uwagę na kompetencje zarządów, długofalową strategię rozwoju i dialog spółki ze swoim otoczeniem. W tych bez wątpienia burzliwych czasach jakość zarządzania pozwala budować zaufanie inwestorów.

Tegoroczni zwycięzcy rankingu Giełdowa Spółka Roku: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i spółka LPP triumfowali także w kategorii „Kompetencje zarządu”, co najlepiej pokazuje, na jakie wartości zwracają uwagę inwestorzy, których na naszym rynku również przybywa. Rośnie nie tylko liczba międzynarodowych instytucji finansowych operujących na GPW, ale także liczba inwestorów indywidualnych. Jak obserwujemy w Krajowym Depozycie, banki i biura maklerskie prowadzą dla swoich klientów już 1,5 mln rachunków papierów wartościowych. To wzrost aż o pół miliona na przestrzeni ostatnich 4 lat.

To, co działo się na naszej giełdzie w ostatnich latach potwierdza znaną powszechnie i powtarzaną jak mantrę prawdę o tym, że na właściwie prowadzonym dialogu z rynkiem można tylko zyskać.

W imieniu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, który zawsze aktywnie włącza się w inicjatywy podnoszące jakość rodzimego rynku kapitałowego, chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim zwycięzcom tegorocznej edycji rankingu Giełdowa Spółka Roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

Polecane