Najbardziej i najmniej znane spółki z rankingu GSR 2019

opublikowano: 12-03-2020, 22:00

W badaniu Giełdowa Spółka Roku 2019 poprosiliśmy analityków i zarządzających, by ocenili swój poziom znajomości poszczególnych spółek.

Odpowiedzi to wskazówka dla emitentów, czy warto poprawić komunikację z rynkiem, a także potwierdzenie wiarygodności ocen.

Zdecydowanie najlepiej w tym zestawieniu wypadło LPP, zdobywając 95 pkt na 100 możliwych. Spółkę zdecydowało się przy tym ocenić aż 20 ekspertów (przy średniej w badaniu wynoszącej 12). LPP znalazło się w na ósmym miejscu w rankingu głównym.

Inna spółka z branży odzieżowej — VRG — też jest ekspertom dobrze znana, ale niekoniecznie oznacza to, że jest dobrze oceniana. W rankingu głównym znalazła się na 38 pozycji.

Poza pierwszą dziesiątką uplasowało się PKO BP. Bank oceniło 18 ekspertów, a swój poziom znajomości spółki ocenili jako bardzo wysoki.

Spośród spółek z trzech najważniejszych indeksów, które uwzględniliśmy w rankingu, najmniej znanymi emitentami są Asseco Business Solutions, Mennica Polska i BOŚ, uznali eksperci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane