Czytasz dzięki

Najmłodszy na świecie kapitan samolotu pasażerskiego

opublikowano: 27-09-2016, 11:53

Kate McWilliams ma 26 lat i jest najmłodszym na świecie kapitanem samolotu pasażerskiego. Pracuje dla brytyjskiej linii easyJet.

McWilliams mówi, że niemal codziennie pasażerowie, a nawet personel pokładowy, pytają ją o wiek. Kiedy się dowiadują, wywołuje to zaskoczenie. Tymczasem pani kapitan zaczęła latać w wieku 13 lat, a udział w programie treningowym pilotów samolotów pasażerskich wzięła w wieku 19 lat. W 2011 roku McWilliams została drugim pilotem (pierwszym oficerem) w linii easyJet. Niedawno została mianowana kapitanem.

- Osobiście nie uważam, aby mój wiek miał znaczenie. Przeszłam to samo szkolenie i zdałam te same egzaminy jak każdy innych kapitan więc udowodniłam, że się nadaję bez względu na mój wiek – powiedziała McWilliams.

Najmłodsza na świecie kapitan lata z portu lotniczego Gatwick pilotując Airbusy A319 i A320 w lotach do ok. 100 miejsc na świecie.

- Gatwick ma tak szeroką siatkę połączeń, że mój grafik jest bardzo zróżnicowany i rzadko latam do tych samych miejsc dwukrotnie w  miesiącu – powiedziała McWilliams. – Dzięki temu jest interesująco – dodała.

Tylko 5 proc. pilotów samolotów pasażerskich na świecie to kobiety. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, uk.news.yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu