Czytasz dzięki

Największy prywatny brytyjski fundusz emerytalny rezygnuje z tytoniu i węgla

opublikowano: 01-06-2020, 12:32

Zarządzający ponad 68 mld GBP aktywów Universities Superannuation Scheme (USS) ogłosił, że nie będzie już inwestował w spółki związane z branżą tytoniową i węglową.

USS zapowiedział, że zacznie pozbywać się akcji posiadanych spółek z branż, gdzie nie chce być obecny, w ciągu dwóch lat. Oprócz spółek tytoniowych i węglowych fundusz chce wycofać się z firm, które zajmują się produkcją budzących kontrowersje broni, jak bomby kasetowe, czy miny lądowe.

Fundusze emerytalne i inni duzi zarządzający pieniędzmi są pod rosnącą presją akcjonariuszy, klientów, pracowników oraz działaczy społecznych, aby nie wykorzystywać środków, którymi dysponują, do wspierania branż przynoszących społeczne szkody, ale takie, które uczestniczą w walce z niekorzystną zmianą klimatu, czy wspierają większą dywersyfikację i równość społeczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane