Najwyższe płace mają prezesi we Włoszech i Hiszpanii

KŁ, finance.yahoo.com
opublikowano: 11-06-2013, 09:34

Chociaż gospodarki Włoch i Hiszpanii walczą o przetrwanie, to okazuje się, że prezesi firm mają w tych krajach najlepsze płace w Europie, informuje finance.yahoo.com powołując się na raport Federacji Europejskich Pracodawców.

Wynagrodzenia prezesów firm są w tam wyższe niż w jakimkolwiek innej części Europy.

Prezes międzynarodowej firmy we Włoszech za godzinę otrzymuje 1144 EUR, czyli 2,75 mln EUR rocznie. W Wielkiej Brytanii wynagrodzenie prezesa jest o niemal dwukrotnie niższe i wynosi średnio ok. 592 EUR za godzinę. W wynagrodzeniu nie uwzględniono premii i dodatków.

Prezesi w Hiszpanii również mają słodkie życie – mediana wynagrodzenia w międzynarodowej firmie wynosi 788 EUR za godzinę.

Nieco mniej zarabiają prezesi w Szwecji (727 EUR/h), Danii (650 EUR/h) i Szwajcarii (632 EUR/h). Najniższe zarobki mają natomiast dyrektorzy pracujący w Mołdawii, na Białorusi, w Czarnogórze, na Litwie i w Macedonii. W tych państwach stawka godzinowa na najwyższych stanowiskach nie przekracza 100 EUR. W Mołdawii, gdzie zarobki prezesów są najniższe w Europie mediana wynosi 32 EUR za godz., czyli 62400 EUR rocznie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, finance.yahoo.com

Polecane