Nałęcz: spór ws. RPP nie osiągnął jeszcze kulminacji

Marek Druś
09-05-2002, 21:30

Kwestia nowelizacji ustawy o NBP będzie najpoważniejszym jak dotychczas testem koalicji rządzącej, powiedział PAP wiceprezes Unii Pracy Tomasz Nałęcz. - To nie jest kwestia socjotechniki. To jest spór programowy - podkreślił.

Nałęcz twierdzi, że jego partia dąży do zmian zapisów ustawy o NBP, rozszerzających zakres obowiązków banku centralnego i zwiększających liczbę członków RPP, ponieważ kwestie dotyczące polityki pieniężnej oraz wysokości stóp procentowych to ostatni instrument, po który można sięgnąć w celu stymulacji wzrostu gospodarczego.

- Jesteśmy przekonani, że rządowy program ‘Przedsiębiorczość, rozwój praca’ bez tej polityki czeka porażka, a SLD jest architektem tego programu. W sprawie RPP będzie poważna różnica zdań z SLD i będzie znacznie trudniej o porozumienie. Tu będzie czekała koalicję trudna próba. Ale nie utopimy się wszyscy w Wiśle jeśli nasze propozycje nie przejdą – powiedział PAP Nałęcz.

Wiceprezes UP uważa, że spór dotyczący RPP nie znalazł jak dotąd rozstrzygnięcia.

- Ten spór jeszcze nie miał swojej kulminacji. Wydaje mi się, że nas czeka jeszcze bardzo poważna dyskusja w tej sprawie i moment decyzji. Decyzji dramatycznej - zwłaszcza dla kolegów z SLD – powiedział.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Nałęcz: spór ws. RPP nie osiągnął jeszcze kulminacji