Naspers chce całego Bankiera.pl

KAJ
opublikowano: 25-11-2009, 00:00

Jeśli wezwanie na resztówkę finansowego portalu się powiedzie, Bankier szybko zniknie z GPW.

Jeśli wezwanie na resztówkę finansowego portalu się powiedzie, Bankier szybko zniknie z GPW.

Południowoafrykański Naspers nie zadowolił się powodzeniem czerwcowego wezwania, po którym ma kontrolę nad ponad 88 proc. akcji Bankiera. pl. Wczoraj ogłosił wezwanie na resztówkę jego akcji. Cena — 9 zł za walor, czyli 30 gr więcej niż pół roku temu.

— Chcemy mieć 100 proc. akcji Bankiera. pl. Gdy to się uda, wycofamy portal finansowy z giełdy — zapowiadał po pierwszym wezwaniu Steve Pacak, dyrektor finansowy Naspersa, który kontroluje spółkę poprzez Allegro.

By plan się powiódł, spółka nie musi w drugim wezwaniu skupić pozostałych 11,77 proc. akcji. Wystarczy niecałe 2 proc., by przekroczyć barierę 90 proc., co pozwoli Allegro. na przymusowy wykup akcji. Jeśli wszystko pójdzie gładko, to na początku 2010 r. złoży wniosek o wycofanie jej walorów z GPW.

— Zrobimy to tak szybko, jak będzie to prawnie i praktycznie możliwe — deklaruje Allegro.

Tyle że newralgiczne 2 proc. akcji jest na rachunkach drobnych inwestorów. A z nimi rozmawia się trudniej niż z instytucjami finansowymi, które zgodnie sprzedały swoje udziały w Bankierze przy pierwszym wezwaniu. Stąd teraz kilkuprocentowa premia, bo kurs spółki, podobnie jak w czerwcu, oscyluje wokół 8,5 zł.

— Nasze 9 zł nie jest niższe niż średnia cena rynkowa akcji z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania, tj. 8,74 zł — argumentują przedstawiciele Allegro.

Zapisy ruszają 14 i potrwają do 30 grudnia 2009 r. Zapisy na sprzedaż akcji objętych wezwaniem przyjmuje Dom Maklerski Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy