Nastroje na giełdach nadal są dość dobre

Marek Druś
opublikowano: 10-07-2007, 00:00

Indeksy europejskich giełd poszły w górę na fali spekulacji o możliwych przejęciach oraz dzięki informacjom o dobrych wynikach spółek i rosnących cenach surowców. Inwestorzy kupowali akcje firm wydobywczych, m.in. BHP Billiton. Miedź osiągnęła najwyższy kurs od dwóch miesięcy. Rynek oczekuje spadku jej zapasów w związku ze strajkiem w jednej z kopalń Chile.

Najwięcej od sześciu lat kosztowały akcje Royal Numico. Pojawiły się plotki, że do przejęcia producenta żywności dla dzieci szykuje się PepsiCo lub Danone. Popyt na papiery telekomów wywołało podwyższenie prognoz przez Telekom Austria.

W USA sesje rozpoczęły się wzrostem indeksów. Drożały akcje Alcoa. Koncern aluminiowy miał podać po sesji wyniki kwartalne, tradycyjnie rozpoczynając sezon ich publikacji. W górę szedł kurs Boeinga, który zaprezentował nowy samolot 787 Dreamliner. Rosła cena walorów Chicago Board of Trade. W poniedziałek akcjonariusze spółki mieli zdecydować, czy przyjmują ofertę jej przejęcia.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nastroje na giełdach nadal są dość dobre