Nawalny ujawnia “tajną daczę Miedwiediewa” (WIDEO)

opublikowano: 16-09-2016, 08:11

Aleksiej Nawalny opublikował nowy raport, w którym ujawnia luksusową posiadłość należącą do premiera Rosji, tzw. daczę Miedwiediewa.

Dmitrij Miedwiediew podobno często odwiedza z rodziną „posiadłość Miłowka” o powierzchni 80 hektarów, położoną nad Wołgą, pięć godzin jazdy na północny wschód od Moskwy. Nic dziwnego, jest tam przystań, baseny, a także lądowiska dla helikopterów i prywatny stok narciarski z wyciągiem. Głównym obiektem posiadłości jest zabytkowy dom, który został zbudowany w 1775 roku.

youtube.com

Nawalny szacuje, że budowa posiadłości kosztowała nawet 30 mld USD (460 mln USD). Oficjalnie nabywcą nieruchomości była fundacja „Dar”, którą kwotą 33 mld rubli zasilili akcjonariusze spółki Novatek. Fundacja jest wiązana z żoną premiera, Swietłaną Miedwiediew. Szefem zarządu fundacji, w czasie kiedy nabyła ona „posiadłość Miłowka”, był Ilja Jelisjejew, kolega ze szkoły premiera Rosji. Po 2011 roku nieruchomość została przeniesiona do Fundacji Zachowania Dziedzictwa Kulturowego. Formalnie zatem nie należy ona do Miedwiediewa, choć często przebywa on tam z rodziną. Rzeczniczka premiera Rosji powiedziała, że nigdy nie posiadał on ani nie wynajmował w Miłowce żadnych pomieszczeń. Przyznała jednak, że odwiedzał to miejsce. Dlatego znajduje się tam specjalna infrastruktura telekomunikacyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane